Къде намират приложение компресорите за въздух

Къде намират приложение компресорите за въздух

Когато избираме компресор за въздух ние се водим основно от работата, за която възнамеряваме да го използваме. Има значение за какви дейности ще ни влезе в употреба. Например, дали ще ни послужи в гаража за боядисване на малки части като спойлери или за боядисване на големи габарити като коли.

Всеки компресор е съставен от много части, но сред основните са: глава, двигател, бутилка, клапани и пресостат. Те, заедно с други части, се свързват в една завършена система, за да се получи крайният продукт.

Видови компресори

На пазара могат да се открият различни компресори. Може да разгледате и да се запознаете с различни модели тук – https://gav-bulgaria.com/продукти/компресори-за-въздух/

Един от начините те да се разграничат е по броя бутала – еднобутални и двубутални.

Първите са по-удачни за непрофесионалисти и любители, на които им трябват за работа у дома. Те имат едно бутало, за разлика от двубуталните, което компресира и подава въздух до резервоара за съхранение.

Двубуталните, от друга страна, са с по две бутала, които компресират и доставя въздух към резервоара за съхранение. Първото бутало компресира въздуха, след което той бива изпращан към второто, посредством специален клапан. Задачата на това второ бутало е още по-добре да компресира въздуха преди да го достави до въпросния резервоар за съхранение. Този вид компресори са обичаен избор на търговските обекти, заради по-високият капацитет на работа, който могат да изпълнят.

Избор на компресор за пневматични инструменти

Водещ фактор, когато купуваме компресор за въздух е мощността на двигателя. Колкото повече единици има той, толкова по-голямо налягане може да понесе, респективно и да издържи на по-високо напрежение.

Друг показател за разграничаване на компресорите за въздух е помпата. Има два вида помпи – сухи, наричани още безмаслени, или маслени. Цената на сухите може да е по-висока, но в дългосрочен план тази инвестиция ще се изплати.

Маслените изискват повече поддръжка, заради вградения резервоар за масло. То трябва редовно да се сменя и количеството не бива да спада под определени нива. Индустриалните компресори са най-често от втория вид. Те са и значително по-тихи от сухите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.